Ug3

Vigvamveida ugusnkurs

Šis ir, iespējams, visvienkāršākais ugunskura modelis. To bieži izmanto kā starteri lielāku un ilgstošāku ugunskuru izveidei. Tas ir arī lielisks, lai ātri sasildītos vai lai uzvārītu ūdeni uzkodu pauzē. Vigvamveida ugunskuram pārsvarā izmanto skaliņus, bet, lai izveidotu to lielāku, – vertikāli pievieno ugunij lielākus baļķus. Daudzi pludmales ugunskuri ir lieli vigvamveida ugunskuri, kuros no ūdens izskalotos nūjām līdzīgos kokus saliek vertikāli citu pret citu, lai izveidotu šo pazīstamo formu.

Vigvamveida ugunskuram ir apļveida pamatne ar plašu diametru, kas nodrošina piekļuvi lielam skābekļa daudzumam. Vari šādu ugunskuru izveidot arī pats – tas ir vienkārši! Vispirms noliec lielu saišķi ar iekuramo materiālu. Pēc tam izmanto nelielus skaliņus, lai virs iekura izveidotu no tiem vigvamveida formu. Ugunij kļūstot lielākai, turpini pievienot lielākas koka nūjas vigvamveida struktūrai – un varēsi sildīties vēl ilgi!

Viena no vigvamveida ugunskura priekšrocībām ir tā vienkāršā uzturēšana – noliec vairāk koku pret ietvaru, nodrošinot uguni ar kurināmo materiālu, kamēr tā deg. Tā kā vigvamveida ugunskurs ātri izdeg, to parasti izmanto, lai ātri sasildītos vai veiktu nelielus ēdiena gatavošanas darbus, piemēram, uzvārītu ūdeni.

Ja vēlies izmantot vigvamveida ugunskuru maltītes pagatavošanai, pagaidi, kamēr koks sadeg un konuss sabrūk. Uzliec nelielu pannu vai trauku uz akmeņogļu pamatnes un liec ugunī sīkus zarus, lai to uzturētu.

Katram ziedam piemīt sava maģija un dziednieciskās īpašības. Vasara ir īstais laiks, kad to uzņemt! Rotā savu galvu ar vainagu un kopā ar zālītēm un ziediem iepin tajā dabas spēku, burvību un labas domas, un uzzini par sevi!

Izvēlies 3ziedus Aiziet! Rudzupuķe Madara Margrieta Peonija Pulkstenīte Magone